SSgN: Leerlingen actueel
SSGN

Actueel programma
 2011-2012
  • maandag 23 april akkoordverklaring + rapport bovenbouw
  • vrijdag 27 april: 12.00 uur einde lessen, Exodus
  • maandag 30 april t/m vrijdag 4 mei: meivakantie
  • maandag 14 mei start Centraal Examen
  • donderdag 17 + vrijdag 18 mei: hemelvaartvakantie
  • vrijdag 25 mei: klas 4 HAVO Frans naar Lille
  • maandag 28 mei: tweede Pinksterdag vrij
  • woensdag 13 juni uitslag examen 4 VMBO-t
  • donderdag 14 juni uitslag examen 5 HAVO en 6 VWO
  • vrijdag 29 juni 9.00 rapport ophalen
  • maandag 2 juli t/m vrijdag 17 augustus: zomervakantie

Informatieavonden ouders:


  • woensdag 23  mei: 19.30 informatie ouders/leerlingen kl 2 overgang naar 3 VMBO-t (LET OP: datum gewijzigd)
  • donderdag 10 mei: 19.30 ouderwerkgroepen team M en N
  • donderdag 31 mei: 19.30 presentatie uitwisselingen klas 3
  • woensdag 6 juni: 19.30 kennismaking nieuwe brugklassen
  • maandag 11 juni: 19.30 ouderwerkgroepen team A, B en C

 Cultuur schooljaar 2011-2012

  • vrijdag 11 mei 14.30: Open Podium, aula
  • donderdag 21 juni: 19.30 Jaarsluiting aula en sporthal
Inloggen (alleen voor personeel)
Oud-leerlingen in de muziek


Ik kan met heel veel trots aankondigen dat op zaterdag 5 Maart om 23:00 uur in danscafe NDRGRND de Ep presentatie zal gaan plaats vinden!!
Begeleid door mijn band de "Eva Almagor Band" zal ik mijn Ep maar ook een paar nieuwe nummers spelen!

In het voorprogramma; vriend en collega "Collin Hoeve"!!
Samen met zijn gitaar en begeleid door toetsen zal hij ons een kijkje geven in eigen keuken gevuld met eigen teksten en melodieen!

Vanaf 5 maart 2011 is de EP verkrijgbaar en We hebben er heel veel zin in!

Gitaar: Jurrie Spoelstra
Drums: Fabian Kraal
Bass: Kasper van Mol
Toetsen: Michel Berends

foto/compositie: Gelin Bouman
tekst/ontwerp: Eva Almagor

Adres dans cafe NDRGRND Nijmegen;
Molenstraat 99A
6511 HC Nijmegen
024 3240320

Evaalmagor.nl


Hoe bespaar je 90 euro??

90 euro, dat is een hoop geld als je dat in één keer moet uitgeven. Vooral als je er niet eens iets leuks voor kunt kopen. Hoe voorkom je dat dit bedrag zo maar je zak uit vliegt? Ken van Egdom, onze eigen 'Oom Agent', kan je daar alles over vertellen.
Lees verder: ....>>
 
Tienermeiden schrijven volwassen boek


Danique Gimbrère
en Anne Swartjes hebben een bijzondere prestatie geleverd. Hoeveel mensen kunnen immers zeggen dat zij een debuutroman schreven op hun zestiende, die vervolgens is gepubliceerd op hun zeventiende en bovenal zeer lezenswaardig is? Tijgerlelie is een goedgeschreven jongerenroman waarin het duidelijk is dat de hoofdpersoon, Carter Johnson nog het een en ander te leren heeft over zichzelf. In het begin is hij tamelijk onuitstaanbaar. Gewend aan veel aandacht en een schare fans die alles bewonderen wat hij zegt of doet. Zoals te verwachten valt komt er al snel een verstorende factor in het spel in de vorm van Lily Jones. Zij is ongelooflijk mooi en totaal niet onder de indruk van Carter Johnson. Hij raakt geïntrigeerd door haar en is vast besloten haar te veroveren en echt te leren kennen. Gaandeweg leert hij in eerste instantie vooral zichzelf goed kennen en pas later, veel later, komt hij achter het geheim van Lily.

De meeste jongerenromans zijn geschreven door volwassenen, die zich proberen in te leven in de belevingswereld van jongeren. Het referentiekader van deze boeken is echter altijd die van de volwassen auteur. De auteur is automatisch een soort alwetende verteller die weet hoe bepaalde dingen gaan in de buitenwereld. Heel bijzonder en erg verfrissend om eens een boek te lezen zonder dat referentiekader. En dat het de fout oplevert dat er vlak bij Londen zich een zandstrand bevindt nemen we op de koop toe. Tijgerlelie is een mooi voorbeeld van een klassieke bildungsroman. Carter Johnsons weg van verwende jongen naar bijna volwassen man die zijn verantwoordelijkheid neemt, is goed en realistisch beschreven. Wel jammer, dat het einde waarin het raadsel van Lily wordt opgelost, een tikje ongeloofwaardig is en tamelijk uit de lucht komt vallen. Hier valt duidelijk nog iets te leren voor een volgende roman. De dialogen in Tijgerlelie zijn verrassend goed met taalgebruik dat je verwacht bij zestienjarigen. Geen mooischrijverij maar wel mooi geschreven. Tijgerlelie leest daarom gemakkelijk weg. Het is te hopen dat Danique Gimbrère en Anne Swartjes hun samenwerking voortzetten en dat we binnenkort hun tweede roman mogen verwachten.

Tijgerlelie is een mooie belofte voor de toekomst.


Zie ook de link naar het artikel in de Gelderlander 20 oktober 2010.